GÓRA

Historia powstawania strony

    Pierwsza odsłona polskiej strony internetowej, poświęconej w całości legendarnemu statkowi Titanic miała miejsce w 2001 roku. Niewielka wówczas strona, składająca się zaledwie z kilku zakładek oraz galerii zdjęć, sukcesywnie rozbudowywana szybko zdobyła popularność. Niesłabnące zainteresowanie tematyką najwspanialszego statku pasażerskiego początku XX wieku przyczyniły się do jeszcze głębszego badania oraz odkrywania jego historii i dalszego rozwoju strony.

    Pomysł realizacji strony zrodził się pod wpływem wieloletniej pasji autora niezwykłą przeszłością i legendą owianą wokół statku, tajemnicą jego katastrofy oraz biografią ludzi z nim związanych. Kazus Titanica w ocenie wielu osób wydaje się niebywale intrygujący i przyciągający uwagę, dlatego w zamyśle niniejsza strona jest również miejscem "spotkania" miłośników i pasjonatów oraz osób zwyczajnie zainteresowanych jego tragicznym losem.

    Po kilku latach przerwy w redagowaniu strony, z dniem 9 kwietnia 2016 roku (niemal w 104 rocznicę dziewiczego rejsu statku przez Atlantyk), nastąpiła jej gruntowna przebudowa oraz aktualizacja. Serwis internetowy o legendarnym statku Titanic zyskał zupełnie nowy, bardziej przejrzysty wygląd. Na stronie pojawiły się m. in. niepublikowane wcześniej materiały, opisy oraz zdjęcia. I choć wydawałoby się, że w sprawie Titanica powiedziano już wszystko, to jednak istnieje całe mnóstwo niesamowitych historii, archiwalnych i współczesnych zdjęć oraz innych ciekawostek, które wciąż czekają aby ujrzeć światło dzienne.

    Mimo, że od katastrofy pasażerskiego statku R.M.S Titanic upłynęło już ponad 100 lat, my wciąż o nim mówimy. W naszej pamięci legenda wiecznie żywa i nieustannie intrygująca. Witamy na pokładzie i zapraszamy na niezwykły rejs!

Użyteczne Informacje

Prawa autorskie oraz pozwolenia
Ogólne informacje, dotyczące wykorzystania zasobów strony internetowej o legendarnym statku Titanic. Informacje o prawach autorskich.

Warunki użytkowania strony
Informacje, dotyczące zasad korzystania ze stron internetowych zostały określone notą prawną.

Polityka prywatności
Zachęcamy również do zapoznania się z polityką bezpieczeństwa oraz ochrony poufnych danych. Polityka prywatności.

Mapa strony
Dostęp do wszystkich zasobów strony z pewnością ułatwi wykaz jej zawartości.

Dodaj do ulubionych
Zapisz adres strony o legendarnym statku Titanic na liście swoich ulubionych zakładek. Dodaj do ulubionych.

Poleć stronę znajomym
Każda osoba, którą temat historii statku, jego tragicznej katastrofy lub osób z nim związanych może interesować, z pewnością ucieszy się z Twojej wiadomości. Poleć stronę znajomym.

Powiadomienia o aktualizacjach
Aby otrzymać powiadomienia o aktualizacjach, nowościach oraz zmianach na stronie: zapisz się na Newsletter.

Bądźmy w kontakcie
Chcesz się z nami skontaktować? Prześlij swoją wiadomość za pośrednictwem formularza internetowego.